سلام دوستان عزیز وقتتون بخیر؛ آرزوی اوقات خوشی رو براتون داریم 🙂 در این جلسه از سری آموزش های پویش پایدار در خدمتتون هستیم برای توضیح اینکه ابزار پاور کوئری چیست؟

null

برو به جلسه بعدی

null

برو به جلسه قبلی

null

زمان ویدیو

12:43 دقیقه

مدرس دوره: سهیل فتحی

مدرس دوره

سهیل فتحی

null

زمان ویدیو

12:43 دقیقه

مدرس دوره: سهیل فتحی

مدرس دوره

سهیل فتحی

null

جلسه قبلی

پاور کوئری چیست؟

پاور کوئری (Power Query)ابزاری است که هم در اکسل و هم در پاور بی آی وجود دارد و محیطی جهت ETL است. ETL مخفف Extract, Transform, Load به معنای استخراج، تبدیل و بارگذاری داده ها است. در فرآیند Extract، داده ها از یک منبع دیگر مانند اکسل، SQL، اکسس و یا هر پایگاه داده دیگری استخراج می شوند. در فرآیند، Transfrom، داده های استخراج شده را به شکل و قالب دلخواه و مورد نظر خودمان در می آوریم. ستون های جدید به داده ها اضافه می کنیم. داده ها را پاکسازی می کنیم و در یک کلام داده ها را برای استفاده راحت تر آماده سازی می کنیم. برای مثال رکوردهای خالی جداول را پاک می کنیم. در صورت وجود متن در ستون های متنی، اعداد را از متن جداسازی می کنیم. تاریخ های شمسی را به یک فرم واحد در می آوریم. داده های جداول را با هم ادغام می کنیم. این موارد تنها چند مثال ساده از فرآیند Transform در پاورکوئری است. در نهایت فرآیند Load به معنی بارگذاری داده های Transform شده به محیط اصلی نرم افزار (اکسل یا پاور بی آی) است.

زبان مورد استفاده در پاورکوئری، زبان M است.

 

ممنون از توجه شما 🙂

هر گونه سوال، پیشنهاد یا انتقادی در رابطه با دوره رایگان آموزش اکسل دارید در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا بتوانیم بهترین آموزش ها را برای شما علاقمندان به آموزش اکسل تهیه کنیم.

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه